OCT 29

Jak wygląda prowadzenie firmy w Austrii?
Opublikowany przez: Paweł Kluska | Tagi: biznes, finanse, przedsiębiorstwa | Data: 2017-05-10

W dobie globalizacji, coraz bardziej rozwija się gospodarka i przemysł.

Osoby prowadzące swoją działalność gospodarczą, często decydują się na ekspansję zagraniczną. Czasami nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem własnej firmy, od razu startują z biznesem za granicą, otwierając swoje biuro w Wielkiej Brytanii, Niemczech, czy Austrii.

Ostatnimi czasy ostatni z wymienionych krajów przyciąga coraz większą uwagę inwestorów. Jeśli również i my zdecydujemy się otworzyć w tym kraju swoją filię, warto najpierw dowiedzieć się, jak wygląda założenie spółki w Austrii. W tym celu należy zapoznać się z wszystkimi normami, regulującymi prawo w zakresie prowadzenia biznesu w tym kraju. Z pewnością przyda nam się również kompleksowa obsługa prawna Oczywiście, najlepiej podjąć współpracę z polskim adwokatem w Austrii. Niekiedy jednak może to być dla nas utrudnienie, ponieważ nie znamy dobrze języka. Dlatego też możemy zdecydować się, aby kompleksowa obsługa prawna prowadzona była przez polskiego kontrahenta. Oczywiście, wymogiem musi tu być pełna wiedza danego prawnika o tym, jak wygląda prowadzenie firmy w Austrii. 

Najlepiej, żeby byli to praktycy biznesu, którzy od lat doradzają innym firmom.
Takie osoby doskonale wiedzą na przykład, jakie dokumenty trzeba wypełnić, aby zarejestrować firmę, albo jak bardzo skuteczna windykacja w Austrii występuje w porównaniu z rynkiem polskim. Jeśli prawnik nie ma pojęcia, jak wygląda prowadzenie firmy w Austrii wówczas kompleksowa obsługa prawna z jego strony niestety, nie przyniesie nam oczekiwanych rezultatów.

Fotografie:

biznes

finanse

przedsiębiorstwa

Twój komentarz